Helmy

Vzpomenete si na poslední českou značku lyžařských helem? Ne? Pak jste asi narozeni po roce 1978. Tehdy to totiž zabalili v Okule Nýrsko, aby to po letech zase rozjeli s Vagusem. Že je výroba helem v ČR nesmysl? Nesmysl! Výzva je to!

Párkrát to sice vypadalo jako utopie, ale nakonec se VagusTeamu podařilo kevlarovou přilbu doslova vydupat ze země. A tak máme dnes ty správné partnery ( velké díky směřujeme k prostějovské společnosti REDO a panu Štefanu Kováčovi), a taky jeden moc pěkný výsledek: Helmu Kevlar.

U našich kevlarových přileb jsme se věnovali parametrům, které jsou a budou zásadní po několik dalších let – bezpečnost, váha a stabilita posazení helmy na hlavě. Skořepina helmy je z unikátního materiálu Kevlar®, jehož předností je extrémně vysoká pevnost při zachování nízké hmotnosti.Tvar helmy je vytvořen tak, abyste, jak říká Ondra: “měli pocit, že vám hlava do helmy opravdu zapadne, ne jen že máte něco posazeno na temeni a při každém prudším pohybu se vám to někam hne“. Pro zafixování helmy jsme se rozhodli jít na to od lesa a inspirovat se u kolegů z horolezecké branže. Na pevném, stabilním a jednoduchém nastavení např. sedáku může záviset i život. A protože víme jak důležitá část těla je hlava, proč jí nedat stejnou péči? Tak vznikl VAGUS Simple Solid System, tzv. SSS, který utáhnete i povolíte jednoduchým tahem ruky za popruh.